Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Skip Navigation LinksHubungi Kami

Alamat :
Jabatan Tanah, Kementerian Pembangunan, 
Jalan Pembangunan, 
Berakas BB3510, 
Negara Brunei Darussalam.

Emel : 
info.land@land.gov.bn

Nombor Telefon :

Ibu Pejabat
238 3182 /3/4/5/6/7

( Fax - 2380365 )

Pejabat Tanah Daerah Brunei & Muara
238 1181
( Fax : 2382648 )

Pejabat Tanah Daerah Tutong
422 1372
( Fax - 4221279 )

Pejabat Tanah Daerah Belait
333 1542
( Fax - 3330492 )

Pejabat Tanah Daerah Temburong  
522 1248 atau 522 1575
( Fax - 5221648 )



Terima Kasih.

Aduan anda akan diteliti oleh Unit Perhubungan Awam di bawah Kementerian Pembangunan yang tidak ada hubungkait bersama Jabatan Tanah.


PEMANGKU PESURUHJAYA TANAH : Haji Yunaidi bin Haji Yunus

emel : yunaidi.yunus@land.gov.bn


PEMANGKU TIMBALAN PESURUHJAYA TANAH : Dayang Hajah Maslina binti Haji Abu Bakar

emel : maslina.abu@land.gov.bn


PEMANGKU PENOLONG PESURUHJAYA TANAH : Awang Ahmad Uzir bin Haji Sabtu 

emel : uzir.sabtu@land.gov.bn


BAHAGIAN PENTADBIRAN DAN KEWANGAN

Pengiran Dr. Harizan bin Pengiran Haji Piut

emel : harizan.piut@land.gov.bn


BAHAGIAN PENDAFTARAN

                      Dayang Saharana binti Haji Ahmad                 

emel : saharana.ahmad@land.gov.bn


Dayang Basza Suryawati binti Haji Basri

emel : suryawati.basri@land.gov.bn

 

 Dayang Nurhafillah binti Abdullah

 emel : nurhafillah.abdullah@land.gov.bn


BAHAGIAN PERMOHONAN DAN PENGGUNAAN TANAH

Dayang Hajah Mastura binti Haji Abd Karim

emel : mastura.karim@land.gov.bn


Dayang Norhazrah Seriwani binti Haji Johari

emel : norhazrah.johari@land.gov.bn


Dayang Zaidatulnisha binti Haji Ramlee

 emel : zaidatulnisha.ramlee@land.gov.bn


BAHAGIAN PENAKSIRAN

Dayang Hajah Maslina binti Haji Abu Bakar

emel : maslina.abu@land.gov.bn


Awang Abdul Rahman bin Haji Abdul Karim

emel : rahman.karim@land.gov.bn


Dayang Nur Sabrina binti Haji Ahmad​

emel : sabrina.ahmad@land.gov.bn


 Awang Iqabal bin Haji Mohd Taufik

emel : iqabal.taufik@land.gov.bn


Dayang Nurul Hafizah binti Haji Matzini

emel : nurul.matzini@land.gov.bn


BAHAGIAN PENGURUSAN DAN PELUPUSAN TANAH

Awang Ahmad Uzir bin Haji Sabtu 

emel : uzir.sabtu@land.gov.bn


 Awang Musa bin Haji Sulaiman

emel : musa.hjsulaiman@land.gov.bn

(Sedang diperbantukan oleh Kementerian Pembangunan)


Awang Abdul Muin bin Dr Hj Serbini

emel : muin.serbini@land.gov.bn


BAHAGIAN TEKNIKAL DAN MAKLUMAT TANAH

Dayang Norzanah binti Haji Hambali

emel : norzanah.hambali@land.gov.bn


Dayang Hajah Noralam binti Haji Muhamad​

emel : noralam.muhamad@land.gov.bn


BAHAGIAN KAWALAN DAN PENGUATKUASAAN

Dayang Massurianey binti Haji Yaakub

emel : massurianey.yaakub@land.gov.bn


Dayang Amal Hayati binti Haji Junaidi 

emel : amal.junaidi@land.gov.bn


PEJABAT TANAH DAERAH BRUNEI DAN MUARA

Dayang Bilkis Sa'ar binti Haji Kabri

emel : bilkis.kabri@land.gov.bn


Awang Ahmad Farid bin Haji Abd Razak

emel : farid.razak@land.gov.bn


Awang Muhammad Atta Ataullah bin Awg. Abd. Rahman

emel : atta.rahman@land.gov.bn


PEJABAT TANAH DAERAH TUTONG

Dayang Zainon binti Haji Abidin 

emel : zainon.abidin@land.gov.bn


Awang Heromme bin Hamid

emel : heromme.hamid@land.gov.bn

 

PEJABAT TANAH DAERAH BELAIT

Awang Eddy Nor Ezwan bin Haji Mohammad 

emel : eddy.mohammad@land.gov.bn


Dayangku Zainab binti Pg Haji Mohd Ali

 emel : zainab.ali@land.gov.bn


PEJABAT TANAH DAERAH TUTONG

Dayang Hajah Farah Filzah binti Haji Said

emel : farahfilzah.said@land.gov.bn