Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Skip Navigation LinksHubungi Kami

PERHATIAN: Sila sertakan maklumat-maklumat berikut bagi memudahkan sebarang urusan.

1.  No EDR dan No LOT
2. Nama Pemilik Tanah
3. Letak Tanah
4. Jenis Permohonan
5. Rujukan permohonan (Jika ada)
6. Emel perhubungan dan alamat perhubungan

BAGI PERMOHONAN TEMUJANJI, SILA HUBUNGI PEJABAT TANAH DAERAH MENGIKUT LETAK TANAH ANDA. ANDA AKAN DIHUBUNGI KEMBALI BAGI URUSAN PENETAPAN TARIKH DAN JAM PERJANJIAN MENGIKUT SLOT-SLOT YANG MASIH ADA. TERIMA KASIH.
Permohonan bagi tempahan temujanji boleh dibuat dengan menghubungi Pejabat Tanah Daerah (mengikut letak tanah). Terima kasih.

Alamat :
Jabatan Tanah, Kementerian Pembangunan, 
Jalan Pembangunan, 
Berakas BB3510, 
Negara Brunei Darussalam.

Emel : 
info.land@land.gov.bn

Nombor Telefon :

Ibu Pejabat
238 3182 /3/4/5/6/7

( Fax - 2380365 )

Pejabat Tanah Daerah Brunei & Muara
238 1181
( Fax : 2382648 )

Pejabat Tanah Daerah Tutong
422 1372
( Fax - 4221279 )

Pejabat Tanah Daerah Belait
333 1542
( Fax - 3330492 )

Pejabat Tanah Daerah Temburong  
522 1248 atau 522 1575
( Fax - 5221648 )



Terima Kasih.

Aduan anda akan diteliti oleh Unit Perhubungan Awam di bawah Kementerian Pembangunan yang tidak ada hubungkait bersama Jabatan Tanah.


PESURUHJAYA TANAH : Haji Yunaidi bin Haji Yunus

emel : yunaidi.yunus@land.gov.bn


PEMANGKU TIMBALAN PESURUHJAYA TANAH : Dayang Hajah Maslina binti Haji Abu Bakar

emel : maslina.abu@land.gov.bn


PEMANGKU PENOLONG PESURUHJAYA TANAH : Awang Ahmad Uzir bin Haji Sabtu 

emel : uzir.sabtu@land.gov.bn


BAHAGIAN PENGURUSAN DAN KEWANGAN

Awang Eddy Nor Ezwan bin Haji Mohamad 

email : eddy.mohamad@land.gov.bn


BAHAGIAN REGISTRI

Dayang Amal Hayati binti Haji Junaidi 

emel : amal.junaidi@land.gov.bn


BAHAGIAN PERKHIDMATAN DAN PERKEMBANGAN

Awang Eddy Nor Ezwan bin Haji Mohamad 

email : eddy.mohamad@land.gov.bn


Dayang Zaidatulnisha binti Haji Ramlee

 emel : zaidatulnisha.ramlee@land.gov.bn


BAHAGIAN PENILAIAN

Dayang Hajah Maslina binti Haji Abu Bakar (Pmk. Timbalan Pesuruhjaya Tanah)

emel : maslina.abu@land.gov.bn


Awang Abdul Rahman bin Haji Abdul Karim

emel : rahman.karim@land.gov.bn


Dayang Nur Sabrina binti Haji Ahmad​

emel : sabrina.ahmad@land.gov.bn


 Awang Iqabal bin Haji Mohd Taufik

emel : iqabal.taufik@land.gov.bn


Dayang Nurul Hafizah binti Haji Matzini

emel : nurul.matzini@land.gov.bn


BAHAGIAN PEMEROLEHAN DAN PELUPUSAN

Awang Ahmad Uzir bin Haji Sabtu 

emel : uzir.sabtu@land.gov.bn


 Awang Musa bin Haji Sulaiman

emel : musa.hjsulaiman@land.gov.bn

(Sedang diperbantukan oleh Kementerian Pembangunan)


Awang Abdul Muin bin Dr Hj Serbini

emel : muin.serbini@land.gov.bn


Dayang Norhazrah Seriwani binti Haji Johari

emel : norhazrah.johari@land.gov.bn


BAHAGIAN TEKNOLOGI MAKLUMAT

Dayang Hajah Noralam binti Haji Muhamad​

emel : noralam.muhamad@land.gov.bn


BAHAGIAN PEMATUHAN DAN PERUNDANGAN

Dayang Bilkis Sa'ar binti Haji Kabri

emel : bilkis.kabri@land.gov.bn


PEJABAT TANAH DAERAH BRUNEI DAN MUARA

Dayang Zainon binti Haji Abidin 

emel : zainon.abidin@land.gov.bn


Dayang Basza Suryawati binti Haji Basri

emel : suryawati.basri@land.gov.bn


Dayang Hajah Farah Filzah binti Haji Said

emel : farahfilzah.said@land.gov.bn


  Dayang Nurhafillah binti Abdullah

 emel : nurhafillah.abdullah@land.gov.bn


Awang Ahmad Farid bin Haji Abd Razak

emel : farid.razak@land.gov.bn


PEJABAT TANAH DAERAH TUTONG

Dayang Massurianey binti Haji Yaakub

emel : massurianey.yaakub@land.gov.bn


Awang Heromme bin Hamid

emel : heromme.hamid@land.gov.bn

 

PEJABAT TANAH DAERAH BELAIT

Dayangku Zainab binti Pg Haji Mohd Ali

 emel : zainab.ali@land.gov.bn


PEJABAT TANAH DAERAH TEMBURONG

Awang Muhammad Atta Ataullah bin Awg. Abd. Rahman

emel : atta.rahman@land.gov.bn